Náš tým

Na projektu spolupracují organizace z třech krajin: Velké Británie, Česka a Slovenska.

CDEC
VELKÁ BRITÁNIE

CDEC je malá organizace se sídlem v Cumbrii s velkým srdcem, zavedenými výsledky a velkými ambicemi ovlivňovat a podporovat globální občanství v celé Cumbrii, Spojeném království a ve světě. Jsme dobře známí tím, že učitelům poskytujeme vynikající globální vzdělávací školení a školám a komunitám poskytujeme příležitosti zapojit se do P4C, cílů udržitelného rozvoje a širokých projektů, které realizujeme. Věříme, že Cumbria je majákem pro globální občanství.

https://www.cdec.org.uk/
deed
VELKÁ BRITÁNIE

DEED je středisko globálního vzdělávání a učení pro Hampshire a Dorset. Od roku 1983 podporujeme učitele a mladé lidi při zkoumání toho, jak jsou naše životy propojené a vzájemně závislé na lidech a místech po celém světě. Umožňujeme, aby tato propojení byla spravedlivá, poctivá a udržitelná. V současné době se naše práce zaměřuje na dvě hlavní oblasti - multikulturní výchovu a environmentální udržitelnost, zejména na spolupráci se školami a komunitou na místních, komunitních aktivistických projektech souvisejících s přehodnocením a omezením jednorázových plastů.

https://deed.org.uk/
SEVER
SOSNA
SLOVENSKO

Sdružení SOSNA vzniklo v roce 1992 a jeho hlavní činnost je od počátku zaměřena na environmentální vzdělávání, poradenství a prosazování udržitelných řešení v praxi. V roce 2009 jsme otevřeli naše vzdělávací a demonstrační Eko centrum jako místo pro podporu udržitelného života pro širokou veřejnost. Ekocentrum SOSNA slouží jako funkční ukázka ekologických, zdravých, estetických, nízkonákladových a nízkoenergetických staveb s přírodními zahradami.

www.sosna.sk
SEVER
SEVER
ČESKO

Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov o.p.s. vzniklo v roce 2012 a navazuje a pokračuje v činnosti svého jediného zakladatele Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory. SEVER provozuje širokou škálu kurzů pro pedagogy a žáky. Již 16 let využívame metodiku místního učení a nabízíme tematické zážitkové stezky v okolí svého působiště Horního Maršova. Účastníci interpretují místní historii a přírodu na základě vlastních zkušeností a Questing využívají jako způsob poznávání a propojení s krajinou a komunitou.

https://sever.ekologickavychova.cz/

Partnerské školy

Školy, které se podílejí na projektu